محل تبلیغات شما

چرا با وجود شخصیت اصلی بودن سونیک شدو پرطرفدار تره و در بین مردم فن های بیشتری داره؟

پاسخ :

ببینید نمیشه گفت که (( حتما )) طرفداران شدو از سونیک بیشتره !!

اگرچه بعد از بازی سونیک ادونچر 2 ، خود سگا ژاپن ،  نظر سنجی رسمی راه اندازی کرد و شدو به عنوان محبوبترین ، رتبه ی اول شد ! اما الان سالها گذشته و در سایتهای نظر سنجی دیگه که توسط خود هواداران مثل top tens و . راه اندازی شده میشه دید که شدو و سونیک تقریبا در یک حد طرفدار دارن !

یه جا سونیک اول میشه و شدو دوم میشه و یه جا شدو اول میشه و سونیک دوم میشه
بستگی به شانس داره که در هر نظر سنجی کدوم یکی بیشتر طرفدارانشون اونجا هستن

در حال حاضر در سال 2017 ، نه من میتونم بگم طرفداران شدو بیشتره و نه کسی !!
مگر اینکه سگا یا سونیک تیم ( مثل خیلی سال پیش ) یه نظر سنجی رسمی جهانی
برای مدتی راه اندازی کنه و رسما بتونیم بگه الان شدو پرطرفداتره .

ولی خب جدا از اینها ، بله !! خیلی میشه به وضوح دید که شدو چه قدر طرفداران بزرگ ، زیاد ، و خودکشی کن داره !! حتی وقتی برای اولین بار در کارتون سونیک بوم اومد ، کلی کلیپ دراومد که چه واکنشهای شدیدی و زیادی به حضور شدو داشتند !!

این فقط (( یکی)) از این واکنشهاست .
میشه دید که داره خودشو میکشه :/
خصوصا آخر کلیپ که شدو ، سونیک رو میزنه از خوشحالی بال در میاره

[http://www.aparat.com/v/M5ByS]

بنابراین من سوال شما اینطور تغییرش میدم :
چرا شدو طرفداران زیاد و خفنی داره و چرا شدو محبوبیت فوق العاده ای داره؟

علت : علتش قطعا چیزی نیست که بشه به طور کلی گفت چون شدو فلانه ، پس همه خوششون میاد !!
منظورم اینه که هرکسی ممکنه به یه دلیلی از شدو بیشتر از بقیه خوششون بیاد !!
اما طی این همه سال و مطالعه هایی که در تمام سایتها داشتم ( چون خودم به این بحث علاقه مندم ) از دلایل واحد و مشترک میشه به چندتا اشاره کرد :

1- اینکه شدو نسبت به تمام شخصیتهای دیگه ( سونیک -تی-ناک-سیلور-اگمن-بلیز و . ) ، بک استوری یا همون سرگذشت و داستان جالبتری داره !

هیچ شخصیتی داستان غم انگیز و جذابی که شدو داشته رو نداره ! زندگی ای که شدو داره ، به نوبه ی خودش یک داستان کاملا قوی و تاثیر برانگیزه ( اگر بخواهند داستان شدو رو به عنوان یک فیلم سینمایی بسازند ، قطعا نمره 9 از 10 میگیره به خاطر داستان قوی اش )

همون طور که وقتی مردم برای اولین بار ، سونیک ادونچر 2 رو بازی کردند اونقدر داستان شدو و فداکاری که کرد براشون جالب و غم انگیز بود که به خاطر همین ، خییییلی ها عاشق شدو شدند ( من جمله خود من و برادر بزرگترم ! ) وقتی ما اون زمان بازی سونیک ادونچر 2 رو تموم کردیم ، از اون به بعد فقط فکرمون مونده بود تو شدو

هی دوست داشتیم در بازیهای بعدی بیشتر و بیشتر شدو رو ببینیم .همه طرفداران خواستار دیدار دوباره شدو بودند و این شد که سگا ژاپن یه نظر سنجی راه انداخت و دید که بلللللله !! اقا جان مردم شدو رو میخوان ! و این چیزیه که طرفداران قدیمی خیلی خوب درکش میکنن !

و این سرگذشت و داستان ، چیزیه که شخصیت های دیگر سونیک کاملا فاقد اون هستند
این میشه یه امتیاز .
به جرئت میشه گفت نصف محبوبیت شدو به خاطر زندگی ای هست که داره !!

2- شخصیت و رفتار

دومین چیزیکه تمام هواداران شدو و بقیه جذب اون میشن ، رفتار شدو هست .
شدو یه رفتار جنتلمن ، آرام ، با اعتماد به نفس داره و در صحبت کردن و پاسخ دادن خیلی هوشمندانه و کوتاه و البته با کلاس صحبت میکنه . و این چیزیه که هرکسی تقریبا عاشقش میشه . حتی مادر من، وقتی اولین بار طرز صحبت کردن شدو رو شنید ، سریعا خوشش اومد و جذب شخصیت شدو شد ( مادرم از تنها چیزی که درمورد بازیهای سونیک خوشش میاد ، فقط همین شدو هست ! )

شدو معروفه که وقتی میخواد جواب سونیک و کسی رو بده ، نمیشینه 10 ساعت قصه سرایی بکنه ، با یک نیشخند و در یک کلام به طرف تیکه میندازه و یا طی یک جمله کوتاه جواب طرف رو میذاره کف دستش !! حتی در اکثر اوقات صحبت نمیکنه و با نیشخند زدن یا حالت چهره اش منظورشو می فهمونه !

این یعنی هوشمندی و سر سنگینی در طرز برخورد !! و خب هرکسی از این طرز رفتار هوشمندانه قطعا خوشش میاد . برخلاف سونیک که معمولا اهل حرف زدن و مسخره بازیهای بیشتره ، شدو خیلی سنگین و هوشمندانه در یک کلام ( که معمولا دست به سینه و شاخ وایمیسه !) حرفش رو میزنه و میره !

رفتار شدو نسبت به تمااااام شخصیتهای مذکر دیگر ( سونیک-تی-ناک-سیلور-اگمن و . ) مردانه تر و سرسنگین تره . سینه اش رو معمولا میده جلو یا دست به سینه می ایسته ، با صدای مردانه و حالت جدی و مردانه تر صحبت میکنه .

نه مثل تی یه بچه ی 8 ساله با صدای نازکه ، نه مثل سونیک اهل شوخی و ( کمی دلقک بازیه ) ، نه مثل ناک زود گول میخوره و زود عصبانی میشه ، نه مثل اگمن خنده های بلند بلند و رفتارهای مسخره داره و .

یکی از چیزهای دیگه اش که هیچ شخصیتی اینطور نیست اینه که از تفنگ و موتور خوشش میاد و میتونه استفاده کنه ( برخلاف سونیک که اعلام کرده از سلاحهای گرم نمیتونه استفاده کنه ) ، و این حس مردانگی و سرسنگینی بیشتری به شدو میده !

خب پسرها که قطعا ( ذاتا بیشتر پسرها اینطور هستن ) از تفنگ و موتور خوششون میاد ! پس شخصیتی مثل شدو رو بیشتر میپسندند . دخترها هم غالبا از پسرهایی که شخصیت مردانه تر و جنتلمن مثل شدو داشته باشن بیشتر خوششون میاد .

من خودم که دانشگاه میرم و با هزاران دختر و پسر و روابط بین اونها سروکار دارم و همینطور خودم که یه دخترم ، میتونم بفهمم و دیدم که تجربتا دخترها برای این تیپ پسرها غش میرن ! چون اگر بخوان از نظر عشقی یا هرطوری فکر کنن ، پسری رو که مردانه باشه و بهشون حس امنیت در کنارشون بده رو بیشتر دوست دارن .

گذشته از اینها از نظر روانشناسی میگن ( هم قدیمی ها میگفتن و هم خودم اهل خواندن کتابهای روانشناسی خارجی هستم ، در یکی از کتابهای آقای استیو هاروی معروف هم اشاره شده ) همیشه میگن : آدمی که خودش رو بیشتر تحویل بگیره ، کمتر در دسترس دیگران باشه ، بیشتر محبوب تر میشه !

همیشه برای درک بیشتر مثال الماس رو میزنن . تصور کنید که الماس طوری میشد که همه جا یافت میشد . در خیابان که راه میرفتید پر الماس بود ، در خانه در همه جا . !!!! چه اتفاقی می افتاد ؟ دیگه اون الماس برای هیچکس تحفه نمیشد چون همه جا هست ! یک چیز عادی محسوب میشد و قیمتش میومد پایین و بی ارزش میشد .
اما چون در حال حاضر الماس ، نادره ، استخراجش سخته و از هرجایی و هرکسی نمیتونه بهش همینطوری دست پیدا بکنه گران شده و مردم بیشتر دوستش دارن !

همیشه میگن مردم در آرزوی به دست آوردن چیزهایی هستن که ندارن ! تا ببینیم یه چیزی رو نداریم یا به دست آوردنش سخته بیشتر دلمون میخواد که به دستش بیاریم .

این یه کلیده . حتی سریالهای زیادی ساخته شده که نشون میدن وقتی یه دختر زیادی خودش رو به یه پسر بچسبونه و در دسترس باشه ، همه بدشون میاد .

برای مثال سریال incarnate jealousy ( سریال حسادت اشکار ) به وضوح نشون داد که یه دختره خودشو دائما به یه پسره می چسبوند و راه میفتاد دنبالش ( مثل ایمی دقیقا ) تا اینکه پسره عصبانی شد و گفت که : من ازدخترایی مثل تو متنفرم  !!  چون تو (( دم دستی )) هستی !!

جالبه نه ؟ بعدش نشون میده که دختره از کاراش دست میکشه و میره عاشق یکی دیگه میشه و تازه پسره حسودی اش میشه چون میبینه دختره دیگه در دسترسش نیست و حالا دلش میخواد که مال اون باشه !
( دلیلی که سونیک و خیلیها از رفتار ایمی متنفرن همین سبک یا easy بودنشه)

این همون چیزیه که شدو داره !!!!!! شدو در دسترس نیست ، شدو دم دستی نیست و به هرکسی محل نمیده و هرکسی رو قابل نمیدونه ! اعتماد به نفسش و سرسنگین بودنش چیزیه که نه تنها در جامعه ما بلکه حتی در آمریکا ( خود آقای استیو هارلی معروفترین فرده و خودش آمریکاییه ) همه میگن که باعث جذب افراد میشه . چون این خاصیت ذاتی انسانه که از شی یا فردی که کمتر در دسترس باشه بیشتر خوششون میاد !

همه ی این نکات شاید ریز باشه ، ولی همیناست که باعث میشه مردم ناخودآگاه ، از شخصیت شدو ، چه پسرها و چه دخترها خوششون بیاد ! شخصیت edgy ، badass و جنتلمن شدو باعث محبوبیتش شده .

3- ظاهر

از نظر ظاهری هم قطعا خیلی محبوب و جذابه ! از رنگش بگیریم که رنگ مشکی با قرمز ، همیشه جور در میاد و در کنار هم جذاب میشن در دید افراد ! معمولا در طراحی لباسها رنگ مشکی رو با قرمز ست میکنن چون میدونن باعث جذب افراد میشه

همین چند وقت پیش ها در مراسم مهم مد لباس بازیگران و خوانندگان ، که اشخاص معروف زیر نظر بهترین طراحها ، لباس میپوشند و روی فرش قرمز رژه میرن ، خواننده معروف nicki minaj پیراهن قرمز و مشکی رنگ بر تن کرده بود ( اتفاقا اگه دقت کنید رنگ پوستش مثل شدو تیره هست ) . و چندین بار چنین لباسهای قرمز مشکی بر تن کرده ! اینها توسط بهترین طراحها طراحی میشن و خدا میدونه چه پولهای کلانی بابتش پرداخت میکنند. لابد یه چیزی میدونن که اینطور طراحی ها انجام میدن !

میخوام بگم طراحی که شدو داره فوق العاده ست ، حتی حلقه های زرد رنگ روی دست و پاهاش به خاطر رنگ پوستشه ! برای اینکه هر جا بخونید به آدمهایی که پوستشون تیره ست ، میگن رنگ طلایی خیلی بهشون میاد ! ترکیب رنگهای زرد و مشکی و قرمز و سفید در کنار هم ، با توجه به رنگ پوستی که شدو داره ، اونو جذاب و جذابتر کرده !

برای همین هم خارجیها از شدو به عنوان سک*ـی یا Hot ، همون جذاب یاد میکنن ! ضمنا رنگ قرمز و مشکی در تمام جوامع به عنوان یک رنگ رسمی گونه و سنگین محسوب میشه که این ، کاملا با شخصیت شدو جور در میاد

اینا نکاتی بود میشه گفت چرا شدو نزدیک به (( محبوبترین )) شخصیت سونیکیه !!

سکانس جدید از فیلم سونیک با عنوان this one is cute

پروژه ی جدید!!! ( مربوط به فیلم سونیک 2020 )

تیتر بعضی از موضوعات

، ,شدو ,رو ,سونیک ,میشه ,یه ,که شدو ,و در ,شدو رو ,چیزیه که ,نظر سنجی ,تی ناک سیلور ,بازی سونیک ادونچر

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

veiflapinun bourwordlowoods فروشگاه مواد غذایی خرم (حدادی) دانلود رایگان کتب، نمونه سوالات و جزوات ریاضی مقاطع عالی Landon's page mosabeghe-bibser مخازن پلی اتیلن مازندران ، مخازن حجیم صنعتی با کیفیت ونوس بیوتی - شیراز ... مطالب خبری تفریحی